Nyelvi rekord, amelyről nagyon ritkán beszélnek a hétköznapokban.
A világ leghosszabb és legrövidebb településneveiről már kismillió cikk született az interneten. Magyarországon a legrövidebb településnevek kétbetűsök (Ág, Bő, Őr, Sé), de van olyan ország, ahol egybetűs településnév is szerepel a településnevek lajstromában. Y Franciaország egyik leghíresebb faluja Somme megyében, lakossága pedig még a százat sem éri el. lakói azért kicsit hosszabban beszélnek a származásukról, hiszen úgy mutatkoznak be, hogy ők az "ipszilonieniek".
Ami pedig kiváltképp érdekes, hogy bizony a legrövidebb településnév birtokosának a testvértelepülése a leghosszabb név birtokosa. vagyis az a walesi település, amelyről minden évben több tízezer cikk keletkezik szerte a világon.
nevű települést évente rengeteg turista keresi fel. A falu neve amúgy könnyed fordításban annyit tesz, hogy "A vörös barlangi St. Tysilio melletti sebes örvény közelében levő fehér mogyorófák völgyében fekvő Szűz Mária templom".
De lakói a hétköznapokban csak úgy hivatkoznak lakóhelyükre, mint Llanfair PG. Ám magyarországon is vannak komoly rekordok a településneveknél, illetve a vasútállomásnevek esetében is nyilvántartják azt, amely a leghosszabb hazánkban.
Ma Magyarországon a leghosszabb településnév 20 írásjegyből és 16 betűből áll, ez a település pedig Jászfelsőszentgyörgy, egy község Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében. Korábban amúgy több településnév megelőzte pár írásjeggyel, de ezek közben már elvesztették önállóságukat, egy-egy település részei lettek. Ha viszont Nagy-Magyarország területét nézzük, a Trianon előtti határokat, akkor Szépkenyerűszentmárton neve lenne a leghosszabb magyar településnév.
Ha pedig a magyar vasútállomásneveket vesszük jobban górcső alá, akkor egy 27 írásjegyből és 24 betűből álló vasútállomásneve áll a rekordokat tartalmazó lista élén.
Majd második helyen egy holtverseny Egervár-Vasboldogasszony, Mezőkeresztes-Mezőnyárád és Magyarkeresztúr-Zsebeháza között.
(Forás: Wikipedia)