Így azonnal megérthető, hogy miért pont ide építették az egyik legszebb maja piramist.
Chichén Itzá az egyik leghíresebb maja és tolték romváros a Yucatán-félszigeten, amelyet évente milliók keresnek fel. A hely legnagyszerűbb építménye Kukulkán, Tollas kígyóisten temploma. A terület manapság a világ hét új csodájának egyike, a várost pedig több mint 1500 éve alapították, később egy birodalom fővárosa, legfontosabb városa lett.
Kukulkán isten tiszteletét később a toltékok honosították meg ezen a területen.
A város neve, Chichén Itzá nehezen lefordítható magyarra, ám egy természeti képződményre utal, amelyek a város fekszik. Hiszen a félszigeten nincsenek folyók, hanem az emberek a föld alatt futó vízgyűjtőkből szedték az életükhöz szükséges vizet. Ezek a vízgyűjtők pedig szent helyekként vannak jelen a maják és toltékok mitológiájában is.
A piramis úgy épült, hogy mind a négy oldalán lépcső vezetett fel a tetejére, ahol bemutatták az áldozatokat is még évszázadokkal ezelőtt. A lépcsők aljánál pedig gyönyörű művészi finomságokkal kidolgozott kígyófejek láthatók, azaz Tollas kígyóistenség itt látható a városban. Ám azt is megszámolták a tudósok, hogy pontosan 365 lépcső vezet fel a piramis csúcsára, ez pedig arra bizonyíték, hogy a hatalmas építmény valószínűleg egy óriási naptár is lehetett egykor.
Ám a kígyófej nem önmagában áll, hiszen az év bizonyos időszakaiban úgy látszik Naplementekor, mintha leereszkedne a Földre a nép közé. Így pedig a kultsuzban is nagy szerepe volt, a birodalom minden szegletéből tízezrek zarándokoltak el a helyszínre, hogy élőben is láthassák a jelenséget, amely az ő szemükben olybá tűnt, mintha tényleg leereszkedett volna az istenség a Földre.
Mindennek persze a napéjegyenlőséghez van köze, erre már korábban is rájöttek a szakértők és tudósok. Korábban a jelenségről több videót is feltöltöttek már az internetre, manapság is rengetegen keresik fel az év ezen időszakaiban a helyszínt, amikor megtörténik a nagy esemény.
(Forrás: Mayan Peninsula)