maxinewz.hu
Keresés
Menü megnyitás
Borítókép:  unsplash.com

Az 5000 évesre becsült piramis alapjaiban változtathatja meg elképzeléseinket az egyiptomiak kirajzásáról. 

Ausztráliát szokás a kontinensnyi országként aposztrofálni, ám ez a meghatározás nem elég arra, hogy megmutassuk mennyire is sokszínű a "kenguruk földje". A távoli földrészen a természet olyan egyedi fejlődési irányokatvett fel, amely különleges állat-, és növényformák kialakulásáhot vezetett. Ausztrália a felfedezése a modern ember érájában 1606-ra tehető, amikor holland hajósok léptek a szárazföldre. Azonban ehhez képest szinte döbbenetes, de nincs két száz esztendeje, hogy a kontinenst maradéktalanul feltérképezték. Körülbelül 1850-re jutottak el a brit telepesek a szárazföld összes területére.

1876-ban alapították mai cikkünk egyik központi elemét, Cairns-t, amely ha nem is túl nagy és népes, de kultúrálisan roppant fontos városa a mai Ausztráliának. A 150-160 ezres város Queensland tartományban helyezkedik el, az északi régiónak tulajdonképpen "fővárosa". A várostól alig húsz kilométernyire húzódik a majdnem 800 négyzetkilométer nagyságú Wooroonooran Nemzeti Park, amely már évtizedek óta a vilgáörökség részét képezi. 

A Wooroonooran távolról sem az a kietlen, Mad Max-szerű George Miller rémálom. Nincsenek sivatagos pusztaságai, száraz pofészkei. Esőerdő gazdagítja, és tartja fenn gazdag flóráját és faunáját. Sőt, elképesztő szépségű vízesések szabdalják, és törik meg vízfolyásait, így alakítva változatos természetes arcát. Azonban mindezek mellett ellenére is van egy olyan objektum a nemzeti park területén, ami nem csak a szemet, hanem a fantáziadús elmét is vonzza. 

Ez a bizonyos objektum pedig nem más, mint a 922 méteres magasságig nyúló Walshs Piramis.

Alapvetően természetes képződmény a hegy, azonban egyre több amatőr szakértő állítja, hogy valójában egy piramis. A suenee.cz weboldal szerint a hegy, pontosabban az alatta rejtőző építmény legalább ötezer éves lehet, és az őkori egyiptomiak építhették egy máig felfedezetlen kirajzásukig. A tudósok nem azt mondják, hogy a piramis egésze nyújtózik a 922 méteren, de az biztos, hogy az építmény ott van a hegy csúcsában. Csakhogy az évezredek alatt benőtte a növényzet, illetve belepte a talaj. 

Arról szól az önjelölt szakértők véleménye, hogy egy kitaszított/száműzött egyiptomi kolónia hajóval jutott el Afrika északi csűcskéből egészen Ausztráliáig. A fáma szerint a Nefer Ti Ru egykor volt királyi család tagjai, és az ő leszármazottaik alapítottak birodalmat. A Walshs piramist pedig egyfajta mementóként, a dinasztia végső lehanyatlásának emlékeként hagyták az utókorra. 

A szakértők szerint az sem kizárt, hogy a híres, gosfordi hieroglifák is arra utalnak, hogy valóban élt egy egyiptomi társadalom Ausztráliában.

Azonban ehhez további bizonyítékokra lenne szükség, mint például a Walshs Piramis eredetének további vizsgálata, mélyreható közettani elemzése. A Brisbane városához közeli Gosfordnál az előző évszázad elején találtak olyan hieroglifa-szerű véseteket, amelyeket egyes szakemberek az egyiptomiakhoz kötnek. Így a gosfordi és a Walshs leletek egyértelmű gyanúját nyújtják annak, hogy egykor az egyiptomiak megkezdték Ausztrália benépesítését.