maxinewz.hu
Keresés
Menü megnyitás
Borítókép:  Pixabay

Néha valóban apróságokon múlik, hogy olyan életet éljünk, amely sokkal kellemesebb számunkra – és ez többnyire nem a pénzen, fizetésen múlik.

A weben se szeri, se száma az önfejlesztő tréningeknek, könyvajánlóknak, hasznos vagy kéretlen életvezetési tanácsoknak. Általában hajlamosak is vagyunk túllapozni rajtuk, ám ilyenkor, az új év kezdetén sokkal fogékonyabbak vagyunk az efféle dolgok iránt.

Lássuk, milyen jó tanácsokkal szolgál számunkra most a net népe, mit tanulhatunk meg 10 másodperc alatt – az egész életünkre szólóan.

Az egyik ilyen, hogy keljünk fel rögtön, ha megszólal az ébresztő. És ha elintéznivaló dolgunk akad, akkor ne tologassuk magunk előtt. Számoljunk el 3-ig, és kezdjünk neki. Legyen vége a halogatásnak, túlgondolásnak, felesleges stressznek. Látni fogjuk, hogy nem is olyan vészes az adott feladat, ha már benne vagyunk.

Hasonlóan praktikus tanács, hogy hosszabban mossunk kezet, mint azt eddig tettük. Ha csak hanyagul bevizezzük, és nyomunk bele egy kis folyékony szappant, azzal a baktériumokkal, vírusokkal és más kórokozókkal még nem bántunk el. Alaposan dörzsöljük át a tenyereinket, és meg fogjuk látni, hogy

sokkal ritkábban leszünk betegek.

Sokan időpocséklásnak tartják a házuk folyamatos takarítását is, és ha rosszul végzik, valóban az is. A legtöbben azt javasolják, hogy ne letegyük a dolgokat, hanem eltegyük, vagyis használat után vissza az eredeti helyükre, mert ezzel máris rengeteg időt spórolhatunk meg. Könnyebb fenntartani a rendet és tisztaságot, mint újra meg újra megteremteni.

A notórius lógósoknak is akad hasznos tanács a világhálón. Ha például huzamosabb ideig a gépünk előtt kellene lennünk, ám ennek nem látjuk értelmét, akkor egy ügyes trükkel fenntarthatjuk a jelenlét látszatát. Tegyünk egy mechanikus szerkezetet az egerünk alá (például egy hagyományos, valóban ketyegő karórát), és annak a finom mozgása, vibrálása képes becsapni az egeret, vagyis senki sem veszi észre a távollétünket.

Végezetül néhány praktikus javaslat, ömlesztve: minden iratunkat, számlánkat, egyéb hivatalos dokumentumunkat fotózzuk le, hogy szükség esetén kéznél legyenek, és bizonyíthassák az igazunkat.

Teli hassal menjünk bevásárolni, úgy elkerülhetjük, hogy felesleges élelmiszereket vegyünk az éhség hatására.

Ne feledjük a 21/90-es szabályt sem: 21 napba telik, hogy új szokást alakítsunk ki, és 90 napba, hogy az életstílussá váljon. Amikor tehát elhatározzuk, hogy például mindennap kocogni fogunk, akkor pár hétig legyünk kitartóak, és a tervünk „automatikusan” sikerülni fog. A szilveszteri fogadalmak többsége január 12-ig dugába dől – ne essünk ebbe a hibába.

30 hasznos ház körüli ötlet: