Évtizedek óta nem volt erre példa, nagy felfedezés a kínai agyaghadseregben.
Az elmúlt évtizedekben újabb és újabb felfedezések történtek a kínai agyaghadseregnél. Több olyan agyagszobrot is felszínre hoztak, amelyek teljesen más megvilágításba helyezték a felfedezés jelentőségét, miközben folyamatosan napirenden van tartva az a téma is, hogy rövid időn belül kinyithatják majd az első kínai császár, a Kínát először egyesítő uralkodó, Csin Si Huang-ti piramisát. A sírhely elképesztő kincseket rejthet, olyan felfedezés lehet ez az emberiség történetében,
amelyhez foghatót még nem láthattak a régészek.
Ő volt először a kínai nemzet egyesítője, akinek a sírja tényleg megadta neki azt az elismerést, hogy halhatatlan lett, hiszen mindenki ismeri a kínai piramist, ahol a császár teste fekszik, és amelyet 38 év alatt építettek fel, a tudósok pedig úgy saccolják, hogy 700 ezer építő is részt vehetett a munkákban. Sze-ma Csien történetíró pedig a sírral kapcsolatban meglehetősen érdekes dolgokról ír, amelyek a régészek és tudósok fantáziáját is felkeltették.
Többek között az ő munkájában arról is szó esik, hogy a piramis belsejébe, az uralkodó koporsója körül a kínai birodalom minden szegletéből a helyszínre hozott kincsek lehetnek, illetve a birodalom kicsinyített mása is látszódhat, többek között felépítették a korszak fontosabb palotáit is.
Az agyaghadsereget az uralkodó azért helyeztette el a sír mellett, hogy a túlvilágon is védelmezzék az uralkodót.
A második számú gödörben most egy olyan agyagkatona szobrát találták meg, amely elüt a többitől, ez egy parancsnoki figura szobra. Sőt, ebben a gödörben több fura alakot is találtak, hiszen a parancsnok mellett több tiszti figura szobrát is megtalálták. Érdekesség az is, hogy ötven év alatt ez a 10. nagyon magas rangú katona figurája, amit feltártak a régészek.
A kutatók azt is elárulták, hogy valószínűleg ezen egység legmagasabb rangú katonáját találták meg most a szakértők. A nagy felfedezés ötvenedik évfordulóján történt a mostani felfedezés, amely még nagyobb jelentőséget ad a most talált katona figurájának. A második számú gödör feltárása amúgy 2015-ben folytatódott, azóta lovas katonákat és számszeríjászok szobrait is feltárták a kutatók.
A hadsereg katonái amúgy elképesztően kidolgozottak, íme néhány közeli felvétel:
(Forrás: Archaeology News)