maxinewz.hu
Keresés
Menü megnyitás
Borítókép:  Profimedia
Maxinewz

A TikTok-on terjedő, ártalmatlannak tűnő kihívás miatt már többen életüket vesztették. 

A TikTok kihívások rendszerint ártalmatlan szórakozásnak indulnak, de gyorsan súlyos következményekkel járó veszélyes helyzetekké fajulhatnak. Pszichológusok szerint összetett háttere van annak, ha valaki úgy érzi, a közösségi médiában kell bizonyítania mások előtt, hogy különleges és egyedi, cserébe pedig úgy véli, megkapja a vágyott elismerést. Erre építenek azok is, akik részt vesznek a legőrültebb kihívásokban. Ahol mások számára felvillan a megálljt jelző stop lámpa, ott egyesek a gázra lépnek, nem törődve a következményekkel.

A TikTokon vírusként terjedő trendek egy egészségesen gondolkodó ember agyában nem zárják hét lakat alá az alapvető biztonságot jelentő józan észt. A lájkok, megosztások csábítása azonban olykor lehúzza a rolót azok fejében, akik szerényebb felelősségérzettel élik a mindennapjaikat. 

A média platform egyik legújabb és egyben legriasztóbb trendje a hajókihívás, ami elemzők szerint a nyári hónapokban hazánkba is begyűrűzhet.

A résztvevők egy száguldó motorcsónak vagy hajó fedélzetéről vetik magukat a hullámok közé, miközben valaki megörökíti a vakmerő mutatványt. Tragikus módon a kihívás több halálos áldozatot követelt már, az áldozatok nyaktörést szenvedtek, amikor nagy erővel a víz felszínének ütköztek vagy megfulladtak. 

„Kevesen tudják, de gyakran szenvednek fej- és nyaksérüléseket a tapasztalt műugrók is, ha nem megfelelő módon érnek a vízbe. A váll- és deréksérülések is gyakoriak a sportolók között” – mondta Nathaniel Jones, az Illionis állambéli a Loyola Egyetem Orvosi Központjának munkatársa. Ehhez képest egyáltalán nem meglepő, hogy súlyosan megsérül vagy meghal, aki mindenféle előismeret nélkül egy 40-60 kilométeres óránkénti sebességgel száguldó hajóról a vízbe veti magát. 

Jim Dennis, az alabamai Childersburg vízimentők munkatársa néhány hónappal ezelőtt arról beszélt egy interjúban, hogy a hajóugrásnak nevezett jelenség már az elmúlt két évben is probléma volt az elsősegélynyújtóknál, de egyre több eset történik. 

„Egy férfi a felesége és a gyermekei szeme láttára halt meg, miután kamerával rögzítették az ugrását” 

– mondta a vízimentő. Majd hozzátette: „Azt hiszem, ha kamerával veszik az embereket, nagyobb valószínűséggel csinálnak valami hülyeséget, mert szeretnék azt megmutatni a közösségi médiában a barátaiknak.”

Forrás: Benzinga