Tűzzel-vassal tagadják a modern időkben, pedig régebben még a nyugati hatalmak is ezzel riogattak.
Az első világháború során az USA és Magyarország közötti kapcsolatok rendkívül feszültek voltak. Ez nem meglepő, hiszen a háború kitörésekor az Egyesült Államok semleges maradt, míg Magyarország az Osztrák-Magyar Monarchia részeként közvetlenül részt vett a konfliktusban. Az amerikai közvélemény azonban egyre inkább az antant oldalára húzott, és a magyarok nemzetközi megítélése is drámaian romlott.
Az amerikai propagandagépezet minden tőle telhetőt megtett, hogy a közvéleményt a háborúra hangolja, és ebben Magyarország sem maradhatott érintetlen. A magyarokat a hunokkal azonosították, hogy démonizálják őket. Az amerikai sajtóban a magyarok barbárként és kegyetlenként jelentek meg, ami hozzájárult ahhoz, hogy az amerikai közvélemény ellenszenvet érezzen irántuk.
A propaganda hatása érezhető volt az emigráns magyar közösségekben is. Sok magyar bevándorló csalódottan nézte, hogy hazájukat ilyen rossz színben tüntetik fel. Az amerikai magyarok közül sokan igyekeztek tenni valamit, hogy javítsanak hazájuk megítélésén, ám ez nem mindig járt sikerrel.
A hunok kifejezés használata az amerikai propagandában nem volt véletlen. Az 5. században Európát rettegésben tartó hunok Attila vezetésével történelmi emlékekké váltak, melyek a kegyetlenséget és a barbarizmust szimbolizálták. Az amerikai propaganda ezt a képet használta fel, hogy a magyarokat és németeket hasonlóan kegyetlennek és barbárnak állítsa be. Ezzel a lépéssel sikerült elérniük, hogy az amerikai közvélemény elfogadja a háború szükségességét és igazságosnak tartsa a harcot. A plakát ITT tekinthető meg. KATT!
Magyarország próbált védekezni az amerikai propaganda ellen, de erőfeszítéseik többnyire hiábavalónak bizonyultak. Az Osztrák-Magyar Monarchia hivatalos közleményei és diplomáciai erőfeszítései nem tudták ellensúlyozni az amerikai sajtó erejét. Az amerikai magyarok közül néhányan helyi újságokat és rádióműsorokat használtak arra, hogy megpróbálják a magyarok pozitív oldalát bemutatni, de ezek az erőfeszítések gyakran csak cseppek voltak a tengerben.
Az amerikai propaganda sikeresen hozzájárult ahhoz, hogy az Egyesült Államok belépjen az első világháborúba az antant oldalán 1917-ben. Az amerikai hadsereg és gazdasági támogatás döntő szerepet játszott abban, hogy a háború az antant győzelmével végződjön. Magyarország számára a háború vége tragikus következményekkel járt, hiszen az Osztrák-Magyar Monarchia összeomlott, és az ország jelentős területeket veszített el a trianoni békeszerződés révén.
Az amerikai propaganda az első világháborúban nem csupán a háború menetének befolyásolásában játszott szerepet, hanem hosszú távú hatással volt a magyarok nemzetközi megítélésére is. Az ellenséges propagandakampányokból származó negatív sztereotípiák évtizedekig hatottak, és csak lassan sikerült javítani Magyarország imázsán a nemzetközi színtéren.
Az Osztrák-Magyar Monarchia első világháborús egyenruhái: