Azzal, hogy ritka pillanat, keveset mondunk.
A 21. század globális világának egyik központi fogalma a "multikulturalizmus". A határok megnyitása és az internet elterjedése révén most már bárki könnyedén elérheti a világ bármely kulturális kincsét. Akár egy budapesti panelból is tanulmányozhatunk belső-afrikai törzsi zenéket, rendelhetünk hangszereket két kattintással, és szakértővé válhatunk a kongói dallamok világában. A multikulturalizmus lehetőséget ad arra, hogy minden kultúra elérhetővé és megérthetővé váljon számunkra, bármely földrajzi korlátozás nélkül.
A populáris kultúrában időről időre bizonyos kultúrák "menőnek" számítanak. Emlékezzünk csak arra az időszakra, amikor a Despacito minden rádióból szólt, és a Narcos című sorozatot a fél világ nézte a Netflixen.
Ez a jelenség hirtelen megugrotta a spanyolul tanulni vágyók számát, függetlenül attól, hogy az egyik alkotás Puerto Ricóban, a másik Kolumbiában játszódott. A lényeg a spanyol nyelv és életérzés volt, noha az európai spanyol és a dél-amerikai kultúra jelentős eltéréseket mutat a nyelvi közösség ellenére is.
A magyar kultúra sajátossága, hogy a magyarság viszonylag kis lélekszáma és a nyelv egyedisége miatt elsősorban a Kárpát-medencében fejti ki hatását. Egy romániai tehetségkutató műsorban, a Vedeta populară-ban egy Maria Luiza Schmidt nevű fiatal lány magyar népdallal lépett fel, amely hatalmas sikert aratott.
A "Szagos a rozmaring" című népdal és a magyar népviseletben előadott csárdás különösen jelentőségteljes volt a politikusok által gerjesztett magyar-román ellentét miatt. A művészet bebizonyította, hogy képes áthidalni minden vélt nézeteltérést, ahogyan Albus Dumbledore is mondta: "a zene varázslatosabb minden mágiánál".